Blizzard Entertainment најверојатно е една од најпознатите грејминг компании денес. Дали ги знаете нивните почетоци? Најверојатно ја знаете Warcraft: Orcs and Humans, но дали сте ја играле Lost Vikings? Повеќе за историјатот и игрите на Blizzard може да дознаете од видеото.

 

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk