Објавено е видеото за Новогодишната елка од пластични шишиња

во ИТ.МК

Пред некој ден македонската Twitter заедница собра стотици пластични шишиња и од нив направи Новогодишна елка сред скопскиот парк со цел да ја подигне еколошката свест кај граѓаните. За елката пишувавме претходно, а сега го споделуваме и видеото направено од Методија Ичев, Димитар Атанасов и Милан Јакшиќ. Слики ќе најдете тука.

#MkWin

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments