Објавен прирачник за пристапни опции во Едубунту

Avatar img-thumbnail img-circle

во Совети

Прирачникот е отпечатен во 1.000 примероци и главно е наменет за поддршка на пристапот кон компјутери на учениците со хендикеп во редовните училишта.

Прирачникот е достапен за преземање на следнивe веб-сајтови:

(via metamorphosis.mk)

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk