Oбама со Facebook реклами ги мотивира американците да реагираат

Барак Обама започна кампања со реклами на Facebook да ги мотивира граѓаните на акција. Целта на кампањата е да ги притиснат сенаторите и републиканците да гласаат за неговиот  план за отворање на нови работни места. Од овој проект може да зависи и новиот мандат на г. Обама, бидејќи се очекува главни теми во претседателската кампања да бидат растот на економијата и нови работни места.

[youtube]70tav9QveOM[/youtube]

Кампањата која вклучува телевизиски и Facеbook реклами не напаѓа одредени политичари, како што е обичај во САД кога се водат политички кампањи, туку бара од граѓаните да се активираат и да им кажат на конгресмените дека граѓаните немаат време за чекање.

Ова не е првпат г.Обама да ги користи социјалните мрежи и без сомнение е еден од политичарите кој најдобро се снаоѓа на истите.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments