Google со кратко видео ги најави своите нови уреди. Презентирањето на Pixel 2 телефоните може да го очекуваме веќе на 4 октомври. Неодмна, документи испратени до Федералната комисија за комуникација навестија дека и овој телефон го произведува HTC. Телефонот ќе доаѓа со Snapdragon 835 или Snapdragon 836 процесор. Новитет е „Active Edge“ технологија која овозможува активирање на гласовниот асистент на Google, кога корисникот ќе го стисне телефонот.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments