Новиот iPad пристигна во Дуна Компјутери

Новиот iPad сега е достапен во Дуна Компјутери, кои се официјалниот партнер на Apple продукти во Македонија. Таблетот беше достапен на македонскиот пазар уште од мај, но oд неофицијални претпродавачи.

Најголемата новина во новиот iPаd, кој е трета верзија на популарниот компјутер, е Retina дисплејот со висока резолуција од 2048 x 1536 пиксели. Работи на A5X процесор и графичка картичка за која Apple вели дека е четири пати побрза од конкурентните таблет компјутери.

Цените на новиот iPad се движат од 30.300 денари за 16 GB Wi-Fi верзија до 50.500 денари за 64 GB верзија со поддршка за Wi-Fi и 4G.

Поради новиот iPad, цените за iPad 2 паднаа за 15 отсто за сите модели, 16 GB верзија со 3G е околу 28.000 денари, 32 GB без 3G e околу 26.000 денари.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
2 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Петар Блажевски
Петар Блажевски
10 years ago

Битно доларот го замениле со евро, а цифртата останала иста

Фиц
Фиц
10 years ago

Новиот iPad го има веќе 2 недели во Анхоч :))) Арно што им текна на дуна т.н. премиум риселер

види ги сите огласи на kariera.it.mk