Нов појас од GoPro ќе ви покаже што гледа вашето куче

Avatar img-thumbnail img-circle

во Хардвер

Беше прашање на време кога GoPro ќе претстави уред кој ќе го долови животот на кучињата. Fetch е појас од 70 долари наменет за кучиња на кои може да се закачат две GoPro камери за да ги снимаат нивните активности. Можеби кои можеби ќе бидат поздодевни од адреналинските видеа снимени со камерите кои се закачуваат на кациги, велосипеди и мотори. Двете камери на Fetch прават две снимки, една од гледиштето на кучето, а друга во кое се гледа главата на кучето за да може да се направат поинтересни видеа кога му фрлате топче.

[youtube]-VBKUMNcmWU[/youtube]

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk