Нешто повеќе за blockchain и крипто-валутите, предавање на Ема Поповска од Bron.tech

Ема Поповска, заедно со Војдан Кардалев се ко-основачи на австралискиот стартап Brontech. Со нив и нивниот стартап ве запознавме пред некој ден…  Четвртокот што измина, Ема говореше за blockchain, крипто-валути и новите бизнис модели на настан во Public Room во организација на Startup Macedonia.

Startup Macedonia во живо го стримаше настанот, а видеото и целото предавање на Ема може да го погледнете подолу (квалитетот на видеото не е најдобар, сепак е снимано со мобилен, но звукот е во ред…):

 

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments