Недостигот на чипови ќе продолжи до 2023 година

Avatar img-thumbnail img-circle

во 1337

Производството на автомобили, гејминг конзоли, паметни телефони, компјутери, секакви паметни уреди е забавено поради недостиг на чипови. Дури и производители на кабини за бањање на домашни миленици како CCSI International се погодени од недостигот на чипови. Претходните најави дека недостигот на чипови ќе заврши во 2022 сега се пролонгирани и веројатно ќе продолжат и во 2023 година. „Каква ќе биде ситуацијата следниот Божиќ? Очекувам ограничувањата во синџирот на снабдување да бидат нешто подобри, но нема […]

Оваа содржина е заклучена и наменета за it.mk премиум членови.

basic

членство

125 ден./мес

зачлени се

1337

членство

250 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Поддржете го IT.mk со активирање на премиум членство и добијте пристап до ексклузивни содржини, добри ИТ зделки и други изненадувања.

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

види ги сите огласи на kariera.it.mk