Instagram наскоро ќе има и Android верзија

Avatar img-thumbnail img-circle

во Мобилни

Најпопуларната мобилна апликација за сподолување фотографии Instagram сега нема да биде екслузивно достапна само за корисниците на iOS уреди. Најавена е и Android верзија која ќе се појави наскоро.

Од стартапот најавија на Le Web ’11 дека „имаме двајца луѓе кои работат на Android верзијата“. Instagram има околу 15 милиони корисници, и се очекува таа бројка да се дуплира со Android верзијата.

Покрај најавата за Android верзија, основачот на Instagram, Кевин Систром најави и дека ќе воведат реклами во бесплатната верзија.

„Не ја стартувавме компанијата за да не правиме пари. Фокусот сега ни е кон проширување на мрежата.“, вели тој.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments