Google Currents е конкурент на Flipboard

во Мобилни

Се чини дека Google не можеше да се стрпи за Flipboard да направат Android апликација, па го стартуваа Currents. Ова е втор производ со лошо име кој Google го стартува во ист ден, претходно беше стартуван Schemer.

Google Currents е мобилна апликација, слична како Flipboard, која функционира како личен магазин креиран од постови од друштвени мрежи, пример Facebook, Twitter, Google+, YouTube итн. Користејќи ги постовите од друштвените мрежи и содржина од други издавачи, Google вели ќе има околу 150 партнери, корисникот си креира персонализиран магазин со содржина кому нему му одговара и која може да ја чита било каде преку мобилните уреди.

Aпликацијата има и iOS и Android верзија, но за жал ќе биде достапна само за корисниците во САД. *Благодарност до @Drakuwa кој во коментарите ни посочи дека може директно да се спушти .apk фајлот од http://goo.gl/pQuEG

[youtube]5LOcUkm8m9w[/youtube]

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
@Drakuwa
11 years ago

Може директно да го спуштите .apk фајлот од следната локација: http://goo.gl/pQuEG

види ги сите огласи на kariera.it.mk