Над 30 бесплатни видео игри на GOG

GOG или Good Old Games е една од нашите омилени продавници за дигитални видео игри. Ова е единствената продавница која ги продава сите игри без какви било DRM заштити, што значи игрите кои си ги купите се навистина ваши и можете да си ги инсталирате кога, каде и како сакате. Згора на тоа голем дел од игрите кои ги имате тука се култни класици и не можат да се најдат на некое друго место.

Моментно, на продавницата доминираат неколку интересни промоции.

На едно место, Prince of Persia: The Sands of Time се продава со 83% попуст, а на друго се посветува цела недела на француски компании и се нудат над 350 зделки со попусти до 90%.

Но, главната причина поради која ја споменуваме продавницата се триесетина целосно бесплатни игри, класици кои ќе ве вратат во времето со ретро графиката, застарените механики и безмилосниот предизвик. Па така, доколку имате време и воља, преку следниот линк, ќе можете да си се почестите со култната RPG игра The Elder Scrolls II: Daggerfall, симпатичната авантура Somorost, бруталната и неопростива POSTAL , комплексната RPG – Eshalon, нашата омилена игра со врколаци – Sang-Froid: Tales of Werewolves, дел од Ultima серијалот и многу, многу други!

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

MIMA IT Services

IT Project Manager

Data Masters

Data Engineer

Matrix IT Global Services Macedonia

Product Operations

види ги сите огласи на kariera.it.mk