На првите прегледи Steam Deck изгледа импресивно

во гејминг, Хардвер

На средината на јули Valve ја најави Steam Deck конзолата. Рачната конзола треба да започне да се продава во декември, но Valve веќе ги претстави првите прототипи на конзолата за медиумите. Linus Tech Tips креира супер видео во двата часа во кои можеше да ја погледне конзолата. Првите прегледи ветуваат дека Steam Deck ќе биде супер хардвер на кој ќе може да играме насекаде.

Иако конзолата е во фаза на прототип благодарение на тоа што е Linux-компјутер подготвена е за куп тестови кои ги подготви Linus, од мултиплеер игри до приклучување на надворешен монитор без никаков проблем. Покрај ова може да погледнете и дел од кул инструментите кои се користат за тестирање и во случајов откривање на тајните на уредите.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments