MyGreatRecipes – апликација за готвење создадена од македонски девелопери

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.МК, Софтвер

MyGreatRecipes е апликација која се стреми да ја подобри вашата продуктивност во кујната преку својата база од над 100.000 рецепти надополнети со фотографии и концизни упатства. Апликацијата овозможува ефикасно пребарување на рецепти по состојки и оброци, организирани во колекции и категории.

“Нашиот клиент има повеќе од 30 години искуство во објавување на печатени колекции со рецепти. Го комбиниравме ова акумулирано знаење и искуство, со последните технологии за да креираме дигитално решение кое ќе овозможи вистинско олеснување во готвењето”, вели Бојан Десподовски.

Апликацијата е креирана е со програмскиот јазик Angluar.js во Ionic Framework, овозможувајки корисничко искуство што делува природно за крајните корисници. Употребата на овие технологии овозможува ефикасно пребарување на рецепти, според индивидуалните состојки содржани во нив.
Апликацијата денес е лансирана на Product Hunt и потребна и е вашата поддршка. Поддржете ја MyGreatRecipes и споделете ги вашите коментари, забелешки и предлози на следниот линк.
Апликацијата е достапна за превземање на App Store и Google Play.
Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments