MKD20 S01E11: Dark Souls 3, Battalion 1944, Dead By Daylight, Amazon Lumberyard…

во гејминг, ИТ.МК

Ако ти треба неколку headshots за да неутрализираш еден непријател, тогаш тој гејмплеј е лош! Вака дечките од MKD20, видео подкаст за игри, го коментираат новиот наслов Division. За секој фан на видеоигри, гејмплејот е клуч. Не графика, не популарно име, не издавач, туку колку е возбудлива играта за играње. Се рецензираат и Dark Souls 3, Battalion 1944, Dead By Daylight, и новиот енџин на Amazon, Lumberyard… Погледнете ја последната епизода, а премиерата оди на Twitch во вторник 21:00 часот.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

Matrix IT Global Services Macedonia

Software Developer

Singular

Team Lead

MDH Insurance Services DOOEL

Mid/Senior .NET Software Developer

види ги сите огласи на kariera.it.mk