MKD20 S01E04: Pillars Of Eternity, Shadowrun Hong Kong, Sunless Sea, The Witcher 3…

во ИТ.МК, Софтвер

Нова епизода на новиот гејминг подкаст MKD20. Овој пат се дискутираат игрите кои оставија најголем впечаток во 2015-та година. Меѓу нив се Pillars Of Eternity, Shadowrun Hong Kong, Sunless Sea, Satelite Reign, The Witcher 3, Fallout 4 и Heroes Of The Storm. Очигледно е дека не може да помине една листа на најдобри игри без да се спомене игра на Blizzard. Иако епизодите се достапни на YouTube, премиерите на MKD20 одат на Twitch каде често дечките стримаат и рандом игри.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
за целосна понуда на продукти, на market.it.mk