МАСИТ со повик за иновативни решенија

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.МК

Image courtesy of MASIT

Стопанска комора за информатички и комуникациски технологии (МАСИТ) и оваа година ќе доделува награди за најиновативни ИКТ решенија. Најдобрите локални решенија ќе бидат номинирани за учество на светскиот настан „2018 WITSA Global ICT Excellence Awards“.

Повикот е отворен за сите компании и за членките на МАСИТ, но и за оние кои не се дел од комората. Право на учество имаат сите компании кои имаат готово решение кое се користи во Македонија. Пријавите може да се поднесат до 21 ноември. Иновативните технологии се поделени во неколку категории:

  • Иновативни ИКТ решенија во јавниот сектор;
  • Иновативно решение во приватниот сектор;
  • Решение за дигитални можности;
  • Решение за одржлив раст;
  • Извонредни мобилни решенија;
  • Иновативни решенија во здравството;
  • WITSA награда за нови дигитални решенија;
  • Награда за дигитална инклузија.

Повеќе податоци за учеството и за категориите може да прочитате на веб-страницата на МАСИТ.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk