M1 Max MacBook Pro: Вистинско следно ниво

Avatar img-thumbnail img-circle

во Хардвер

На средина на минатиот месец Apple претстави два нови MacBook Pro компјутери. Компанијата тогаш се пофали дека М1 процесорот е најмоќниот процесор во лаптоп компјутер досега. Првите прегледи за MacBook Pro компјутерите веќе пристигнаа и она што може да го видиме навистина е импресивно.

За тоа колку добри се новите компјутери може да го погледнете видеото на Маркиз Браунли (Marques Brownlee). За обработка на видео содржина и монтажа MacBook Pro е помоќен од најголем дел од десктоп компјутерите. Ова важи и за обработка на фотографии и аудио продукција, а во видеото може да погледнете уште неколку споредби за кој MacBook е далеку пред конкуренцијата.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk