Креативни Facebook профили

во Друштвени мрежи

Подолу се неколку слики од инспиративни Facebook профили. Овојпат е штета што некои креативни профили се приватни, и недостапни за не-пријателите. Но, сликите се тука.

Доколку имате и вие креативен профил, би било супер да ја споделите креативноста, барем со слика.
<надополнето>Најдоле е додаден туторијал за како да се изманипулираат фотографиите да се направи ваков профифл. (tnx Даниел Б)

Добивај известувања
Извести ме за
guest
18 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Martin Kalčo
11 years ago

http://apps.facebook.com/profile-maker/
Направена е и апликација за брзо и лесно правење на креативни профили :)

Mladen
Mladen
11 years ago

Средено е :D

Marjan Lazarevski
11 years ago

Малце ти забегува погоре едното око, али фино :)
За да избегнете такви ситуации и да го усовршите ефектот, користете го туторијалот од погоре.

Mladen
Mladen
11 years ago

http://www.facebook.com/mladen.ohrid еве и мојот :)))

Marjan Lazarevski
11 years ago

Момци, слаби сте :))) http://www.facebook.com/lazarevski

Marjan Lazarevski
11 years ago

… но, проблемот е во тоа што само пријатели може да го видат целиот ефект (видеото е private) :)

22522252225
22522252225
11 years ago

Еве и од мене нешто
http://pic.mk/images/face1293044797.jpg

Daniel B
11 years ago

Туторијал за ова – http://techcrunch.com/2010/12/13/facebook-2/

ZlateWay Jovanov
11 years ago

исто и кај мене :)
http://www.facebook.com/zlateway

Darko
Darko
11 years ago

Како ги направивте има ли некој посебен начин?

Viktr Ars
11 years ago
Reply to  Darko

Само со манипулација/хак на фотографиите. Facebook ги прикажува последните пет фотографии во кои си тагиран. Само намести ги во правилен ред фотографиите :)

Darko
Darko
11 years ago
Reply to  Viktr Ars

Не ми е јасно треба ли да ги исечам сликите по делови? па да се тагирам на нив по ред?

ZlateWay Jovanov
11 years ago
Reply to  Darko

треба последната слика што ќе ја исечеш, да ја тагираш прва за да ти излезе на прво место, т.е. на првото квадратче :)

Viktr Ars
11 years ago

немам коментар :))) И двата профила се додадени погоре :)

Mario Velickovski
11 years ago

Има нешто слично и кај мене во профил http://www.facebook.com/mario.velickvoski

види ги сите огласи на kariera.it.mk