Кратка историја на роботите

во Свет, Хардвер

Вакви и многу други интересни факти за роботите се објавени во инфографикот направен од Џејсон Паурс од OnlineSchools.org.

The Wild World of Robots
Via: OnlineSchools.org

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments