Новиот Yahoo! Мail

во Веб

Новиот Yahoo бета ќе го најдете тука. Бидејќи е бета, тест фаза се уште не е пуштан за сите мејлови.

Дополнително Yahoo престави нов спам филтер, можност да се пристапи до новиот Yahoo Mail преку мобилните платформи, iPhone, Android, iPad… Има нови опции за друштвено споделување, додаден е Twitter заедно со Facebook постови, има IM И SMS опции за комуникација, опции за споделување видео и слики…

Добивај известувања
Извести ме за
guest
5 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
zIWe
zIWe
11 years ago

Се уште ја тестирам оваа бета верзија од Yahoo, ама за разлика од претходната и од сите др. e-mail сервиси што ги користам оваа до сега е најбрзата (дури излезе побрза и од Gmail) и најдобро уредена, лесно за снаоѓање и навигација. Останува да видиме што ќе направи Yahoo понатака :)
PinkyTheGreat: ако мислиш целоснен нов интерфејс (со бојата) треба да ја пробаш бетата. Во тексот погоре имаш линк до тоа. Pozz…

@PinkyTheGreat
11 years ago
Reply to  zIWe

Прашував како да сменам бои на интерфејсот на бетата :)… Грда ми е љиљаковава :(.

Ама дознав дека уште нема таква опција, а според feedback-от на корисниците, најверојатно ќе додадат ( http://suggestions.yahoo.com/?prop=mailbeta&v… ).

@PinkyTheGreat
11 years ago

Да не знае некој каде се менуваат боите на интерфејсот? Јас не успеав да се снајдам…

ZlateWay Jovanov
11 years ago
Reply to  @PinkyTheGreat

барај во options

@PinkyTheGreat
11 years ago

Нема ни таму.
Најверојатно ќе бидеме приморани да ги користиме боите на Yahoo. And it sucks!

види ги сите огласи на kariera.it.mk