#комкаст 93 – за Google Analytics 4 со Роберт Петковиќ

во Веб

Што се случува, кои се промените, и како дојдовме до Google Analytics 4. Google Analytics е тема на новиот #Kомкаст во кој гостин на Дарко Булдиоски му е Роберт Петковиќ – Петко. Г. Петковиќ е еден од најпознатите и најпризнатите регионални експерти за аналитика.

Новата верзија на Google Analytics доаѓа со можност за обединето следење на активности низ веб страници и низ апликации. Ако се прашувате дали сега е вистинско време да се префрлите на Google Analytics 4, одговорот се чини дека е „Не сè уште“. За корисниците кои имаат единствено веб-страница без апликации, наместо да се префрлат, најдобро е да ги користат новата и претходната верзија заедно.

За повеќе информации прегледајте го целото видео, а потоа може да изгледате или преслушате некои од постарите подкасти.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk