Кина е една од најиновативните држави во последните десетина година. Куп компании работат на е-трговијата, па порастот од онлајн трговијата е 2 пати поголем отколку во САД. Интересно, Кина го прескокна десктоп шопингот и започна директно со паметни телефони.

Погледнте го TED говорот на Ангела Вонг за да дознаете како Кинезите ги користат онлајн трговијата и можностите кои ги нуди истата.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments