Камерите за казнување низ скопските улици работат на Linux и детектираат возило до 300 km/h

За пристап до оваа содржина, мора да купите 1337 членство или Basic членство.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Што се дискутира на ИТ форум...Kоментари на статија (0)

Loading new replies...

Барем напишете дека е затворено за пошироката јавност... :( :(

одговори 10 лајкови

Ќе има овде работа за @zeroscience , а? :geek:

одговори 3 лајкови

Нема да има проблем, кај нас и над 300 се може.
Тие со 1.9 тедеи не се по линукс многу многу...

одговори 10 лајкови

ние со 1.9 пуштаме firewall одма и не се гледа таблицата :)

одговори 2 лајкови

TDI
T - Троши
D - Дими
I - Иде

одговори 6 лајкови

Сега Dog Security кога ќе донесат од оние ротирачките таблички како во такси филмот, или од тие лентите што се лепат врз бројката за да не може да ја сликне.. Ај да не давам идеи... :/

одговори 4 лајкови

@pipelin касниш

одговори 4 лајкови

види цела содржина...

Ми излезе неќна на ТикТок, некоја А8 мица тетовска, имаше вакви. И ламбички од полиција наместени во браник.

одговори Лајк

Со безбоен лак се решава проблемот со камерите.

одговори Лајк

не знам што се секирате, ако сте исправни ништо не ви може никој. Сеа ако дивеете со 100 на саат по булевари и проаѓате на црвено, тогаш е друга работа.

одговори 9 лајкови

87 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk