Што ако Family Guy, South Park, Futurama, The Simpsons беа ситкоми од 80-тите

Avatar img-thumbnail img-circle

во Останато

Вештачката интелигенција последниве неколку месеци е во фокусот на најголем дел од вестите од технологијата. Сепак ако најголем дел од темите кои се покриени се сериозни, ова е нешто поведра тема. Станува збор за најавни шпици за популарни анимирани филмови и серии, кои со помош на вештачката интелигенција се претворени во ситком серии од 80-тите години.

Од објективни причини покриени се единствено најавните шпици на овие серии, но се многу забавни и изгледаат импресивно. Сите слики кои се користат во видеата се генерирани со помош на Midjourney. Креатори на видеа има повеќе, но финалниот изглед е сличен, ако не и идентичен, за секоја „серија“. За изгледот да биде комплетен одбрани се и соодветна типографија и музика кои потсетува на сериите од овој период.


Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk