Известете ги Facebook пријателите кога очекувате бебе

Facebook додаде уште една опција за објавување на временската лента. Покрај опциите за да додадете ново хоби, цимер, љубовна врска и сличнen „Life event”, како што ги карактеризира Facebook овие важни настани, додадена е и опција да најавите дека очекувате бебе.

Оваа опција не води кон интересен заклучок дека публиката на Facebook полека расне и созрева. Дваесетгодишниците кои први отворија профил, сега, 8 години подоцна, од кога постои Facebook се во нивните рани 30-ти години и полека создаваат семејство. Дополнително, поради младите родители, и нивните пријатели, ова станува и доста потенцијален пазар за маркетинг на бебешки производи, честитки и играчки.

Новата опција „Expecting a baby“ се наоѓа во „Family & Relationships“ преку така ќе можете да го најавите раѓањето на вашето бебе на сите Facebook пријатели.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments