ИТ Настан: Прв Product Hunt Meetup во Скопје

во ИТ.МК

За прв пат во Скопје се организира првиот официјален Product Hunt Meetup, со фокус на тема Infusing Innovation. Настанот ќе се одржи на 30.05 (четврток) во Public Room со почеток од 17:00 часот.

На настанот ќе имате можност да ги слушнете говорите на:

Своите успешни приказни на панел дискусијата за лансирање на производи на Product Hunt ќе ги раскажат:

Како организатор се јавува Нина Николиќ, која ќе биде и модератор на настанот.

Повеќе информации може да најдете на официјалната Facebook страна, а карти за настанот може да купите на следниот линк.
Настанот е организиран од Womenpreneurs Stories, во соработка со Швајцарската програма за претприемништво (#SwissEP), поддржана од Владата на Швајцарија и имплементирана од Swisscontact.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk