Истражување за мапирање на ИТ Кариера

Avatar img-thumbnail img-circle

во feature, ИТ.МК

Во изминативе години ИТ секторот во Македонија расте со голема брзина, па затоа сакаме да добиеме увид во реалната состојба на платите, начинот и условите во кои работат програмерите, девелоперите, дизајнерите и е-маркетерите во Македонија. Иако ДЗС нуди просечна плата во ИТ индустријата, истражувањата не навлегуваат во детали за користени платформи, алатки, клучни критериуми при одбирање на работно место и сл.

Со цел создавање на подобра слика за индустријата, ве повикуваме да ни помогнете да ги добиеме овие информации со пополнување на кратка анонимна анкета, а ние ветуваме дека резултатите ќе ги споделиме јавно штом бидат обработени. Би ценеле доколку го споделите овој линк и со колегите. 😊

💻 Програмирање/ девелопмент – https://goo.gl/forms/qQAhfPVfcy0w5EZ42
🎨 Дизајн – https://goo.gl/forms/VkGX0fC3HiOMPl0E2
📊 Дигитален маркетинг – https://goo.gl/forms/eJzvzq0JEPdvnVVt1

Работите во ИТ гранка која не е опфатена во горните три? Кликнете тука.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments