IT.com.mk награди 2010: Започна номинирањето!

Avatar img-thumbnail img-circle

во Блог, ИТ.МК

Како медиум за информатичка технологија знаеме дека иновативноста и креативноста се неопходни за оваа индустрија која го менува секој сегмент од нашиот секојдневен живот. Затоа, за да мотивираме и инспирираме, IT.com.mk за прв пат организира  награди за најдобрите, иновативните и креативните умови и проекти од македонската  ИКТ сцена во 2010 година.

ПРОЦЕС

Процесот на наградите е едноставен… од 1-ви ноември до 10-ти декември трае пријавувањето на кандидатите во 4 категории:

  • .мк сајт на годината
  • #mkfail на годината
  • ИТ личност на годината
  • ИТ компанија/организација на годината

ГЛАСАЊЕ

По завршување на рокот за пријавување, публиката ќе има можност да гласа за своите фаворити преку едноставна форма во периодот од 10-ти декември до 22-ри декември.

Победниците ќе бидат прогласени на 22-ри декември според гласовите на публиката (70%) и според жирито составено од основачите на IT.com.mk (Дамјан, Столе, Стефан, Ѓоко и Виктор чии гласови ќе важат 30%).

На победниците ќе им биде доделено официјално признание, а победниците во категориите ИТ личност и ИТ компанија на годината ќе добијат и посебна реклама на порталот.

IT.com.mk ги поканува сите заинтересирани да ги пријават своите фаворити (или пак самите да се пријават) во соодветните категории почнувајќи од 1-ви ноември, понеделник.

Споделете, пријавете, гласајте и заедно да ги одбереме најдобрите и најиновативните! :)

Целиот процес, од пријавување до гласање ќе се одвива на следнава страница:

http://www.it.com.mk/nagradi

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
14 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
alexdgreat
alexdgreat
13 years ago

fail na godinata a bogami i za vekov e motika.com.mk, samo sliki stavaat i toa vo ist raspored kako sto gi naogaat od drugi strani, Statti nema.

alexdgreat
alexdgreat
13 years ago
Ванчо Орданоски
Reply to  alexdgreat

Warning — 100% flash во popup прозорец

zIWe
zIWe
13 years ago
Reply to  alexdgreat

што е финтава со ова? отварање на нови (popup) прозорци само? =/

itcommk
Admin
13 years ago

Даниел, до 10-ти декември трае пријавувањето… после ќе биде јавно гласањето. :)

Daniel B
13 years ago

Зошто не е јавно гласањето?
Со јавно не мислам на кој гласал, туку за што гласал.

Анонимен
Анонимен
13 years ago

Какви награди има? :)

Viktr Ars
13 years ago

tie se iznenaduvanje :P

Илија Стефанов

(Y)

@webomania
13 years ago

Сепак , браво за идејата и продолжете така. Имате добри мотивациски планови :)

@webomania
13 years ago

„IT.com.mk ги поканува сите заинтересирани да ги пријават своите фаворити (или пак самите да се пријават) во соодветните категории почнувајќи од 1-ви ноември, понеделник.“

Ова е лошо смислено… Добар пример даде @deemeetar , и двајцата заслужуваат награда – али и така не е фер. Подобро би било да е ограничено на пријавување сам на себе си.

@deemeetar
13 years ago

Кој ќе ја добие наградата за мкфеил, човекот што го направил или пријавил failot?

Damjan Arsovski
13 years ago
Reply to  @deemeetar

Нормално тој што го направил. :)

Viktr Ars
13 years ago
Reply to  @deemeetar

двајцата :)