Inu e електрично решение за гужвите во големите градови

Avatar img-thumbnail img-circle

во Свет, Хардвер

Inu е електричен скутер од Green Ride, кој ќе се обиде да ги замени моторите и колите и да овозможи поекономичен и поедноставен транспорт низ метрополите. Станува збор за паметен електричен скутер кој за да заштеди на паркинг простор може да се спакува. Како последица од ова на Inu нема простор за влакно, вели креаторот на Inu, Ори Јемини за Verge.

Скутерот доаѓа со табла на која корисниците можат да го постават својот телефон. Батериите можат да издржат 40 километри пред да биде потребно полнење од 3 часа. Inu не е премногу брз со 15 km/h, сепак е побрз од пешачењето. Но, ова е направено намерно, за сите дури и оние кои немаат возачка дозвола да можат да го користат за превоз. Иако креаторите се обидуваат да направат возило кое ќе биде достапно за сите, цената од 4.000 долари ќе одврати најголем дел од купувачите. Според најавата од Green Ride, скутерот ќе биде достапен најпрво во Европа, веќе следната година.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk