Играта Woka Woka на белградското студио Two Desperados, преземена 5 милиони пати

Avatar img-thumbnail img-circle

во гејминг

Белградското гејминг студио Two Desperados доживеа огромен успех. Нивната игра Woka Woka, за нешто повеќе од една година е преземена над 5 милиони пати на Google Play. Играта секојдневно ја играат 500.000 играчи, а месечно 2 милиони играчи, јави Startit.rs.

Играта е бесплатна и е клон на Zuma. Со оглед на океанот игри копии на Zuma, жанрот не е едноставен за својување. Токму можностите за оптимизација и постојаното работење на видливоста за играта се клучни за успехот на Woka Woka.

„Користевме разни бесплатни алатки, се обидувавме да пронајдеме клучни зборови, го менувавме описот и името на игратa. Конкретен пример е што името на играта е Woka Woka, но на Google Play се вика Marble Woka Woka. Додавањето на зборот Marble е направено за подобра оптимизација и постигнувнање на подобра видливост. Многу брзo, за околу еден месец видливоста на играта на Google Play, почна да рaстe исклучиво поради измените кои ги правевме на основа на логични заклучоци“, вели Воислав Милутиновиќ, основач на Two Desperados.

Играта е достапна на Google Play и App Store.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments