iFixit го расклопи iPad Pro

во Рецензии, Хардвер

iFixit го расклопи најновиот и најголем iPad Pro за да види што всушност се крие во 13-инчниот лаптоп, и колку е тешко да се поправи во случај да се случи некоја глупост. Според нив, iPad Pro доби слаба оценка од само 3 до 10, што значи дека ако се расипе или има оштетување, ќе се измачите да го поправите уредот вреден над 800 долари.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments