И One со Twitter преку СМС

За да ја подесите вашата One [email protected] услуга која корисниците можат да ја користат на следниов начин. За да се сетира Twitter профилот се овие инструкции:

  • Испрати SMS порака со содржина START на бројот 40404
  • Испрати SMS порака со корисничкото име на твојот Twitter профил
  • Испрати SMS со лозинката на твојот Twitter профил
  • Испрати SMS со текст ОК, како потврда на твојата лозинка и дека сакаш да користиш Twitter преку твојот мобилен телефон

После сетирањето кога сакате да пратите твит праќате СМС порака на 40404 и voilà објавувате пост.

Ова заедно со Facebook преку SMS сега за сега се одлични услуги бидејќи повеќето корисниците се уште користат постари „не паметни“ телефони, но оваа услуга дефинитивно станува непотребна со се популарните паметните телефони бидејќи со нив имате мобилни Twitter клиенти и Facebook апликација. Но додека да најдеме паметен телефон, ќе искуцаме некоја SMS порака. :)

Добивај известувања
Извести ме за
guest
5 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Martin
Martin
11 years ago

nema vrska se snajdov.

Martin
Martin
11 years ago

A besplatno e da ti idaat twitovi na mobilen?

Kristijan ⎝⏠⏝⏠⎠ DZonov

3? One, Vip, и ?

@ViktrArs
11 years ago

t-mobile :)