HTML и CSS со Никола: Вовед во CSS – Padding и Margin

во Совети

Ново видео од HTML и CSS на Никола. Овојпат ќе дознаеме што е се padding и margin. Овие се важни карактеристики, но за среќа се супер едноставни, па нема да треба многу време да ги запомните најважните работи.


Никола Ѓоргиев е фронт-енд девелопер кој своето C#, Unity, JavaScript и React искуство ги споделува со сите преку туторијали на својот YouTube канал. Овојпат, Никола го споделува своето искуство со HTML/CSS, како вовед во продолжување на React туторијалите. Во моментов Никола е сениор фронт-енд девелопер во Dept.

Видеата се одлично склопени, едноставни за разбирање, и што е вистинска реткост, на македонски.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk