Хрватскиот развивач на видеоигри “Croteam” со три нови VR наслови

Avatar img-thumbnail img-circle

во гејминг

Студиото на хрватскиот развивач на видеоигри “Croteam” од Загреб е име познато на сите кои ја играле Serious Sаm. Станува збор за едноставен шутер во кој играчот треба да ги „убие“ сите непријатели кои доаѓаат по него.

Минатата година компанијата најави дека Сем ќе продолжи да се справува со непријателите и во виртуелна реалност во Serious Sam VR: The Last Hope. Ова беше пријатно изненадување за љубителите на серијалот, но најавата за три нови наслови сигурно ќе ги израдува уште повеќе.

Во декемви на Steam се појави и обработката на првата Serious Sаm за виртуелна реалност The First Encounter. Сега Croteam најавува дека работи на VR верзија и за втората и третата игра од серијалот. Дополнително во виртуелната реалност ќе пристигне и Talos Principle.

Croteam работи и на апдејт за Serious Sam VR: The Last Hope. Наскоро за играта треба да биде претставена нова планета иако, засега е во фаза на тестирање. Ова не е сè, па хрватските девелопери работат и на нов наслов Serious Sam 4.

Image: Steam

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

МАКЕДОНИЈА осигурување АД Скопје Виена Иншуренс Груп

Оглас за вработување на ORACLE DBA

Matrix IT Global Services Macedonia

Senior Software Automation Engineer

види ги сите огласи на kariera.it.mk