Google Translate со нов изглед и повидливи опции

во Веб

Сега на почетната страна е истакнати oпцијата за инсталирање Google Toolbar, информации за како работи Translate и да се помогне во преводите, како и помош како да се преведе мејл во Gmail или да се користи алатката на мобилниот телефон. Можеби најинтереснa е Google Translate можноста за пребарување со странски зборови.

(via Борче Стефаноски)

Добивај известувања
Извести ме за
guest
5 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
@jovantrpceski
11 years ago

Важно пак е срање!

@ViktrArs
11 years ago
Reply to  @jovantrpceski

па помогни со преводот тогаш :) Имаш Contribute a better translation копче.

Крсте Поткоњак
Reply to  @jovantrpceski

ditto.

Ванчо Орданоски
Reply to  @jovantrpceski

Не бе, човекот прави подобар сервис од овој на Google, па стручно критикува.
Нели, Јован? Јован! Јо…

Не, згрешив … сепак бил само обичен трол.

@vikkcii
@vikkcii
11 years ago
Reply to  @jovantrpceski

CoDf,Jovan,Јован,jovantrpcevski :) Само еден од овие е трол… Спамерчето Јован со различни никови.

Јованчо, се препознаваш по извичниците, и нормално зборување на детски јазик.

види ги сите огласи на kariera.it.mk