Google му одговори на Закерберг: Ни одговора кога не потценуваат

во Друштвени мрежи

Бредли Хоровиц, потпретседателот на менаџментот за продукти во Google во интервју за Bloomberg одговори на коментарот до Марк Закерберг, со пораката „драго ни е што не потценуваат. Тоа ни послужи одлично до сега.“

Овој коментар доаѓа откако основачот на Facebook, Mарк Закерберг, искоментира дека Google си има „своја мала верзија на Facebook“. Неговиот коментар беше одговор на прашање за дали ќе има војна меѓу платформите. Закерберг одби да дискутира за војна меѓу големите компании, велејќи дека има место за соработка, но сепак го вметна зајадливиот коментар во својот одговор.

Г. Хоровиц во своето интервју ги коментира новите страници за брендови кои сега стартуваа на Google+. Сега компаниите можат да си додадат свој профил, а постои и опција за корисниците да само напишат +1 и име на бренд за веднаш да ја додадат таа страница во своите кругови.

„Ова е само почеток. Интересот е неверојатен.“, вели г. Хоровитц.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments