Google го потврди Android Gingerbread со поставување статуетка

Avatar img-thumbnail img-circle

во Мобилни

Нема многу детали за Gingerbread, но се претпоставува дека оваа Android верзија ќе биде посветена, пред се, на таблет компјутери. Имено веќе неколку произведувачи ги најавија своите Android таблет компјутерите, па можеби се чека на Gingerbread да ги објават производите.

Нема многу детали, но можеби видео со статуетката (која се споменува дека е поставена во мај) е знак дека Google ќе објави нешто наскоро.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Lylo
Lylo
12 years ago

„Ние готвеме нешто…“
Правописна грешка треба да биде готвиме не готвеме

види ги сите огласи на kariera.it.mk