Google Buzz пројде 9 милиони постови

Интересни бројки во секој случај, но да не заборавиме дека како нов сервис и Google Wave беше доста популарна тема, а сега веќе никој не зборува за него, а прашање е дали воопшто се користи.

Но, продолжуваме со Google Buzz, кому можеби ќе му се насмее публиката. Google воведува неколку подобрувања за сервисот, пред се подобрувања во приватноста откако корисниците се пожалија на преголемата транспарентност. Дури се гледаше кој кому му пратил мејл. Затоа Google воведува три измени:

  • Повидлива опцијада не се покажуваат следбениците и тие што ги следите на јавниот профил – оваа промена доаѓа пред се поради грижата за приватност, вели Google.
  • Можност да блокирате некого кој ве прати
  • Појасно укажување кој од важите пријатели можат да бидат видливи на јавниот профил
Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments