GGS06E27 – Final Fantasy 7 Remake, PS5 DualSense, Tales of Runeterra

Avatar img-thumbnail img-circle

во гејминг, ИТ.МК

Секојдневните стримови на GG подкаст продолжуваат, и веројатно ќе продолжат се додека трае и вонредната состојба. Сепак неделната епизода оди во стариот термин во понеделник од 21:00, а минатата недела во фокусот на Гораст, Данко, Бобо и Паци беа конзоли, Tales of Runtera и римејкот Final Fantasy 7.

Првиот дел од епизодата е посветен на конзоли и сè што е поврзано со нив главно контролери, но малку и за слушалки. Дополнително има разговори и за PlayStation 5 и за цената на конзолата.

Игрите започнуваат со кратките видеа базирани на League of Legends универзумот Tales of Runeterra. Главната тема оваа епизода е римејкот на Final Fantasy 7.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments