Новата епизода на GG.mk започнува со супер разговор за тоа кои игри имаат најдобра механика за тежина на играта. Секако причина за ова е Sekiro и барањата за полесна верзија на играта.  Добра вест за љубителите на хардвер е дека оваа епизода имаат прилика да го прегледаат Asus TUG Gaming FX505GE.

Епизодата секако има простор и за куп игрици и интересни вести.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments