Нова епизода на GG и во оваа повторно има одлично хардвер изненадување. Гораст, Данко и Бобо овојпат ни го претставија гејминг лаптопот ASUS ROG GL704WG. Станува збор за лаптоп со неверојатни перформанси кој очекувано има и супер висока цена. Тројцата во студиото се воодушевени од лаптопот.

Главна игра овој период е Apex Legends и секако ниту GG епизодата не може да помине без ова. Дополнително во епизодава може да ѕирнете и слушнете дискусии за неколку други игри: Sekiro и The Division 2.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk