GG PODKAST S07E23: Најдобри универзуми/светови од игри, TMNT: Shredder’s Revenge

Нова епизода на GG PODKAST и овој пат е поретка прилика во која Бобо, Данко, Гораст и Паци зборуваат за серии и филмови. Ова е благодарение на новата серија на Marvel, The Falcon and the Winter Soldier и видеоиграта TMNT: Shredder’s Revenge.

Главна тема на епизодата се најдобро креирани светови во видеоигрите. Световите на Warcraft, Zelda, Elder Scrolls, GTA се дел од оваа епизода.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments