GG.mk S02E02: Гостува Милан Тасевски, креатор на првата македонска игра на табла

во ИТ.МК

Image courtesy of Milan Tasevski

Small Star Empires е игра на табла, креирана и нацртана од Милан Тасевски. Ова е првата македонска игра на табла, која беше претставена на втората епизода на GG.mk од втората сезона. Игрите на табла постојат пред видеоигрите, и сé уште се популарен и заразен жанр за играње со пријателите. Дури и во Македонија. Можеби треба да го извлечете гиковското во вас за да играте вакви игри, но штом почнете да фрлате коцки, верувајте ни, ќе се навлечете на нив веднаш.

Disclaimer: IT.com.mk е медиумски партнер на GG.mk бидејќи веруваме дека гејмингот е добро хоби и одличен е-спорт.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
2 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] од кај нас, па одиме преку австралиска фирма“, вели Милан Тасевски, креаторoт на Small Stars […]

trackback

[…] македонски илустратори цртаат карти, имавме вести за прва македонска игри на табла, а при крајот на декември имавме и еден фантастичен […]