Германскиот WePad ќе се обиде да му конкурира на Apple iPad

во Хардвер

WePad работи на Аndroid (Linux базиран оперативен систем), со 1.66HZ Intel Atom N450 процесор, 11.6 инчен eкран на допир со HD можност, подржува Flash и има 1.3 мегапикселна видео камера што се предности пред iPad-от.

WePad ќе започне да се продава во Германија во Јули, а ќе чини 450 евра за 16 GB модел само со WiFi подршка, или 570 евра за 32 GB со 3G.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk