Facebook со нов редизајниран Центар за безбедност

Facebook e често критикуван поради безбедноста и приватноста, но вината лежи и на двете страни. И кај друштвената мрежа која не обезбедува јасни и лесно достапни информации, и кај корисниците кои воопшто не ги ни читаат.

Затоа овој нов Центар за безбедност нуди повеќе и појасни детали и совети за безбедност за сите корисници, меѓу кои и сензитивните категории. Пример, родителите сега ќе можат да прочитаат и научат детално како да му помогнат на своето дете да ја користи мрежата правилно, без страв од откривање лични податоци.

За соодветни совети за безбедност Facebook соработува со интернационални агенции како Childnet International, Common Sense Media, Connect Safely , WiredSafety и The Family Online Safety Institute.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Dame Jovanoski
14 years ago

А колку ќе биде ефикасен ќе покаже времето.

ит кариера

Swiss Increasing Market Employability Program - IME

Open Call for ICT Expert (Full-Time Position)

Matrix IT Global Services Macedonia

Senior Software Automation Engineer

Matrix Global

QA Engineer

види ги сите огласи на kariera.it.mk