Facebook тестира нов интерфејс за фотографии кој наликува на Pinterest

Дали Facebook ни претстави нов приказ на албумите и фотографиите или се работи само за еден обичен тест за нешто што треба да го очекуваме во блиска иднина? Од Facebook сѐ уште немаат ништо објавено за оваа промена која ја забележавме утрово. Како ќе изгледа новиот приказ на фотографиите кај корисниците и Facebook страниците можете да погледнете на сликата подолу.

Фотографиите на кои сте означени, албумите и последно прикачените фотографии се прегрупирани во 3 табови, а како стандарден избор е поставен „Photos of You“, односно прво се прикажуваат фотографиите на кои сте означени. Исто така, за да коментирате или кликнете дека некоја фотографија ви се допаѓа, не е потребно да ја отворите сликата, туку доволно е само да отидете со курсурот врз неа.

Додека пак, на вашите лични фотографии експресно ќе можете да ја промените локацијата, времето или да ја зголемите со кликање на ѕвездичката за „омилена“ слика.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
2 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Стефан
Стефан
11 years ago

Ова е веќе стара вест и е од поодамна на повеќето од профилите. Значи не е ова пробно, туку трајно.

Boris Kuzmanov
11 years ago
Reply to  Стефан

Се' уште многумина ги немаат, можеби некој друг ги има добиено порано… еве јас тек денес, а и никаде не видов дека има некој објавено соопштение и сл. за ова.

види ги сите огласи на kariera.it.mk