Една година Grouper.mk (инфографик)

во ИТ.МК

Најпродавани попусти се тие за продуктите за убавина и здравја, што значи женска публика, и тие за храна и пијалоци, открива Grouper.mk во својот инфографик по повод првиот роденден. Како што пишавме претходно сервисот за групно купување во својата прв година успеа да продаде 33.162 купони за попусти од 296 компании.

Во својот инфографик, Grouper.mk открива дека со попустот за зимување во Банско направиле обрт од 2.102.685 денари што е рекорд за онлајн продажба во Македонија.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk