Dropbox може да ви го најде изгубениот компјутер

Avatar img-thumbnail img-circle

во Совети

Dropbox може да ви помогне да си го лоцирате украдениот или изгубениот компјутер благодарение на опција за безбедност. HackCollege објави видео во кое oбјаснуваат дека веб складиштето има опција Security Tab преку која се прикажуваат сите уреди кои пристапуваат до профилот. Пред да продолжиме, треба да знаете дека Dropbox е сервис кој ги складира фајловите во облакот, т.е. на веб, и до нив може да пристапите преку било кој компјутер, паметен телефон и таблет компјутер. Заради безбедноста и контрола на пристап до фајловите, Dropbox ги следи сите IP адреси кои пристапуваат до профилот. Така ќе може да го лоцирате вашиот компјутер.

[youtube]boMsySEscTM[/youtube]

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments