Дојди, симни, испиј! Пиволенд претстави Android апликација

во ИТ.МК, Совети

Пиволенд, во соработка со CodeWell, стартуваа официјална апликација за фестивалот кој ќе се оддржи од 29-ти август до 2-ри септември на паркинг просторот пред спортскиот центар Борис Трајковски.

Android апликацијата не е ништо посебно, но е доволна. Нуди преглед на пивата кои ќе можат да се најдат на фестивалот чии врата се отворени за сите, и преку неа може да најдете детали за програмата преполна со музички имиња како Рамбо Амадеус, Negative, Drum’n’Zez, The John, Pumpers и многу други.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
6 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Томе
Томе
9 years ago

Како и се од нив, очајно лош дизајн.
Нит е прегледна апликацијата, нит можеш да си направиш план на пример, нит има мапа кое пиво каде е, бара онлајн пристап за пивата (што нема потреба)
Со еден збор, катастрофа и од дизајнерска и од функционална страна.

PIJ
PIJ
9 years ago

Pomalku zboruvajte poveke pijte ;)

Иван Стојановски
Иван Стојановски
9 years ago

Апликацијата е сосема user-friendly во однос на снаодливост, читливост и не-пренатрупаност во менијата и тоа е најважниот критериум за една мобилна апликација.

Тралала
Тралала
9 years ago

Зошто ми ги бришете коментарите? Ептен голем кредибилитет имате како страна, секоја ви чест, не оставате читателите да остават свои мислења!

Ако ве платија да ги промовирате тоа не значи дека не треба и ние да даваме мислења.

Мојот коментар не содржеше навредлива содржина по ниту еден основ.

Виктор Дано
9 years ago
Reply to  Тралала

Напротив, споредбата ти беше навредлива кон луѓето со Даунов синдром. Слободно можеш да коментираш и да критикуваш, но може да се потрудиш да го направиш тоа да звучи малку попаметно. Ако интерфејсот не ти се допаѓа, можеш да аргументираш и критикуваш зошто, а не да тропаш глупости за сериозни болести со кои сакаш да навредиш некого поради еден интерфејс.

Коментар со критики за „кредибилитет“ и „ви платија да промовирате“ никогаш нема да го сфатам сериозно. Кога се работи за бесплатна апликација и бесплатен фестивал е малку претерано. Секоја реклама на IT.com.mk е означена дека е реклама. Ова не е.

Трпе
Трпе
9 years ago
Reply to  Тралала

Незнам што си пишувал, но како можеш да тврдиш дека сајтов ја "промовира" апликацијата кога самите тие погоре напишале дека апликацијата "не е ништо посебно"..!?

види ги сите огласи на kariera.it.mk